Treningi pamięci dla osób w wieku emerytalnym

Zapraszamy seniorów  na cykl treningów umysłu. Podczas zajęć dowiedzą się Państwo:

  • jak ćwiczyć pamięć, uwagę, kojarzenie
  • poznają praktyczne metody i ćwiczenia podtrzymujące i zwiększające sprawność umysłu

Ćwiczenia prowadzone są w grupach, program ukierunkowany jest na ćwiczenia i poprawę kondycji 5 głównych sfer poznawczych: pamięci, koncentracji uwagi, funkcji językowych, wzrokowo - przestrzennych oraz myślenie abstrakcyjne. Celem jest dostarczenie optymalnej aktywności dla mózgu, po to by zapobiegać i spowalniać proces zaburzeń pamięci.

 

 

Zapraszamy osoby w wieku emerytalnym (60+) na bezpłatne treningi pamięci - edycja wakacyjna część 1.

 

       Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba miejsc grupach jest mocno ograniczona, ponieważ chcemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom.

 

 

 

W ramach jednego cyklu odbywa się 6 treningów.

 

 

Terminy zajęć

 

02,03,09,10,16,17 lipca 2020r.

 

 

I grupa: godz. 9:00-11:00 – grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach- I stopień   brak wolnych miejsc

 

II grupa godz. 12:00-14:00 - grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach – I stopień   brak wolnych miejsc

 

 

 

 

Obowiązują zapisy. Nie ma możliwości aby osoba niezapisana dołączyła do zajęć

 

 

 

Informacje i zapisy: zapisy@syntonia.org.pl tel. 792 765 779 lub 792 765 603

 

Miejsce:  budynek  PASTy ul.Zielna 39, 10 piętro (metro Świętokrzyska)

 

 

 

W związku z zaleceniami,  co do zachowania bezpieczeństwa, prosimy o stosowanie się do następujących zasad:

 

 

Obowiązek dezynfekcji rąk
Każda osoba wchodząc do pomieszczeń Stowarzyszenia jest zobowiązana do dezynfekcji rąk płynem znajdującym się przy wejściu.

 

Ograniczenia liczby osób
Na czas epidemii wprowadziliśmy limity osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć  w zajęciach grupowych. W zajęciach uczestniczą tylko osoby zapisane. Nie ma możliwości dołączenia do zajęć osób niezapisanych.

 

Dezynfekcja pomieszczeń i sprzętu

 

Między zajęciami grupowymi  robimy 1 godzinną przerwę na sprzątanie, dezynfekcję i wietrzenie. Prosimy o to, aby nie przychodzić wcześniej niż na 10-15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

 

Kuchnia
Kuchnia jest wyłączona z użytkowania. Nie ma możliwości przygotowania napojów i skorzystania z naczyń. Udostępnimy dla Państwa wodę podczas zajęć.

 

Dodatkowe zasady

 

Przed spotkaniami grupowymi oraz indywidualnymi przedstawiciel Stowarzyszenia może dokonać pomiaru temperatury w celu zachowania bezpieczeństwa.

 

Osoby korzystające z działań oświadczają, że nie obserwują u siebie objawów zakażenia covid-19: wysoka temperatura, duszności, osłabienie, ból mięśni i nie miały kontaktu z osobą chorą lub przebywającą w kwarantannie.

W celu zachowania bezpieczeństwa koordynator projektu będzie prowadził rejestr wejść i wyjść  oraz niezbędną dokumentację osób przebywających na zajęciach.

 

 

Projekt Senior Blisko Siebie - BP 2020-2022 jest współfinansowany ze środków m.st Warszawy.