Treningi pamięci dla osób w wieku emerytalnym

Zapraszamy seniorów  na cykl treningów umysłu. Podczas zajęć dowiedzą się Państwo:

  • jak ćwiczyć pamięć, uwagę, kojarzenie
  • poznają praktyczne metody i ćwiczenia podtrzymujące i zwiększające sprawność umysłu

Ćwiczenia prowadzone są w grupach, program ukierunkowany jest na ćwiczenia i poprawę kondycji 5 głównych sfer poznawczych: pamięci, koncentracji uwagi, funkcji językowych, wzrokowo - przestrzennych oraz myślenie abstrakcyjne. Celem jest dostarczenie optymalnej aktywności dla mózgu, po to by zapobiegać i spowalniać proces zaburzeń pamięci.

 Szanowni Państwo,

 

z uwagi na sytuację epidemiologiczną zawieszamy czasowo stacjonarne zajęcia.

Gdy tylko sytuacja się zmieni, wznowimy nasze spotkania.

 

 

Zapraszamy osoby w wieku emerytalnym (60+) na bezpłatne treningi pamięci 

 

       Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba miejsc grupach jest  ograniczona, ponieważ chcemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom.

 

Zajęcia w 2 lokalizacjach, także w soboty

Kompleksowy program treningu pamięci i innych funkcji poznawczych

 

 

 

Terminy i lokalizacja zajęć

 

wrzesień - grudzień 2020

 

 

 

OCHOTA

- MIEJSCE AKTYWNOŚCI LOKALNEJ SURMA ul. Białobrzeska 17

 

 

 19,26 października, 02,09 listopada (6 zajęć)- poniedziałki

godz. 09:00- 10:30  grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach – I stopień  (ul.Białobrzeska 17)

 

 

Udział jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Ochota m.st Warszawy.

 

 

 

MOKOTÓW

- Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44 a

 

 10,17,24,31 października,7 listopada (5 zajęć)- soboty

 

 

2 grupa godz. 12:00- 14:00  grupa dla osób kontynuujących zajęciach – II stopień   (MCIM, Woronicza 44a)

 

3 grupa godz. 14:30- 16:30 grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach- I stopień     (MCIM, Woronicza 44a)

 

 

 

 

30 października, 1,14,21,28 listopada, 4, 11, 18 grudnia (8 zajęć)- piątki

 

1 grupa godz. 09:30-11:30 - grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach – I stopień   (MCIM, Woronicza 44a)

 

2 grupa godz. 12:00- 14:00  grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach – I stopień   (MCIM, Woronicza 44a)

 

3 grupa godz. 14:30- 16:30 grupa dla osób kontynuujących zajęcia- II stopień     (MCIM, Woronicza 44a)

 

 

05,12,19,26 listopada,3,20,17 grudnia (7 zajęć)- czwartki

 

1 grupa godz. 09:30-11:30 - grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach – I stopień   (MCIM, Woronicza 44a)

3 grupa godz. 14:30- 16:30 grupa dla osób, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w zajęciach – I stopień   (MCIM, Woronicza 44a)

 

 

 Udział jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków m.st Warszawy Dzielnicy Mokotów

 

 

 

Obowiązują zapisy. Nie ma możliwości aby osoba niezapisana dołączyła do zajęć

 

 

Informacje i zapisy: zapisy@syntonia.org.pl tel. 576 642 997 (uprzejmie prosimy o wyrozumiałość, jeśli nie odbieramy, oddzwonimy do Państwa

 

 

 

W związku z zalecaniem GIS, Stowarzyszenie wprowadziło odpowiednie procedury  i zasady bezpieczeństwa mające na celu ograniczenie ryzyka związanego z COVID-19.

 

 

Obowiązek dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa
Każda osoba wchodząc do pomieszczeń Stowarzyszenia jest zobowiązana do dezynfekcji rąk płynem znajdującym się przy wejściu oraz zakrywania ust i nosa(maseczka, przyłbica).

 

Ograniczenia liczby osób
Na czas epidemii wprowadziliśmy limity osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć  w zajęciach grupowych. W zajęciach uczestniczą tylko osoby zapisane. Nie ma możliwości dołączenia do zajęć osób niezapisanych.

 

Dezynfekcja pomieszczeń i sprzętu

 

Między zajęciami grupowymi  robimy przerwę na sprzątanie, dezynfekcję i wietrzenie. Prosimy o to, aby nie przychodzić wcześniej niż na 10-15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

 

 

Dodatkowe zasady

 

Przed spotkaniami grupowymi oraz indywidualnymi przedstawiciel Stowarzyszenia może dokonać pomiaru temperatury w celu zachowania bezpieczeństwa.

 

Osoby korzystające z działań  wypełniają oświadczenie o stanie zdrowia i deklarują, że nie obserwują u siebie objawów zakażenia covid-19: wysoka temperatura, duszności, osłabienie, ból mięśni i nie miały kontaktu z osobą chorą lub przebywającą w kwarantannie.

W celu zachowania bezpieczeństwa koordynator projektu będzie prowadził rejestr wejść i wyjść  oraz niezbędną dokumentację osób przebywających na zajęciach.

 

 

Projekt Senior Blisko Siebie - BP 2020-2022 jest współfinansowany ze środków m.st Warszawy.

Projekt Senior Blisko Siebie- Mokotów 2020 jest współfinansowany z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Mokotów m.st Warszawy

Projekt Senior Blisko Siebie- Ochota 2020 jest współfinansowany z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Ochota m.st Warszawy